Uzaktan Çalışma
Hizmetler > Uzaktan Çalışma

Uzaktan Çalışma

 Uzaktan Çalışma  ( Remote Working ) Nedir ?

Günümüz pandemi koşullarıyla yaygınlaşan  çalışma modelidir . Personeller ofise gelmeden ev-ofis şeklinde evlerinde çalışırlar .

Şirketler için ulaşım ve zaman maliyetleri daha az olduğu için önümüzdeki dönemde tercih edilmesi artacak gibi görünmekte .

 Güvenlik Nasıl Sağlanır ?

Şirketler yönetilebilir bir ağ yapısı kullanmalı  şirket sunucu ve kaynaklarına erişim denetlenmelidir . Microsoft Active Directory yapısı kurgulanarak bütün client bilgisayarlar güvenliği denetlenebilir hale getirilebilir . Ayrıca Microsoft 365 ile birlikte Ofis , Outlook gibi ürünler kullanılarak gerek şirket içi mail trafiği gerekse şirket dışı mail trafiği güvenli bir şekilde yapılabilir .

Merkez ofiste VPN yapısı kullanılmalı ve güvenlik düzeyi üstdüzey tanımlanmalıdır. Kullanıların şifreleri kompleks hale getirilmeli güvenlik ihtallerinin önüne geçilmelidir . Ayrıca düzenli peryotlarda bu şifreler güncellenmelidir .

 WebMeeting Uzak Toplantı Çözümleri

Microsoft Teams , Zoom , 3CXWebMeeting , Skype , Google Meeting gibi uygulamalar toplantı için kullanılmaktadır.  Gerek ikili görüşmelerde gerekse grup halinde görüşmelerde  bir çok özelliğiyle kullanılmaktadır.  Kurumsal olarak yapınıza uygun olan ürün projelendirilerek sisteminize katılmalıdır. 

 Bulut Ürünleri

Uzak ve dağınık yapılarda  daha çok ölçeklendirilebilen bulut ürünleri tercih edilmesini tavsiye ediyoruz .  Google Cloude , Microsoft Azure , Amazon Bulut servisleri  günümüzde bir çok uygulamaya altyapı sağlar durumdadır. Bu özellikle pandemi döneminde orta ve küçük hacimli işletmelerin maliyetlerini azaltır. 

 • Bulut Santral ; Şirket telefon trafiğinizi üzerinden kesintisiz sağlayabilirsiniz .
 • Bulut Konferans : Zoom , 3CX WebMeeting ,Teams  gibi ürünler bulut üzerinde çalışır .
 • Bulut Depolama ; Google Drive , Microsoft OneDrive gibi ürünlerle platform bağımsız bir şekilde depolamalarınızı yapabilir ve bilgilerinize erişim sağlayabilirsiniz .
 • Bulut CRM ; (Customer Relationship Management ) Müşteri İlişkileri Yönetimi yazılımlarını bulut üzerinden kullanarak müşteri bilgilerinize heryerden ulaşabilirsiniz .
 • Bulut Sunucu ; Dosya sunucu , Güvenlik Sunucusu , Muhasebe Sunucusu gibi Uygulama sunucularını bulut platformlardan kullanarak yatırım maliyetlerini düşürebilirsiniz .
 • Bulut Yedekleme ; Yerel ağınızdaki sunucu ve uygulamaları bulut yedekliliğiyle hibrit bir yapıda kullanabilirsiniz .

 Veri Güvenliği

 • Birinci aşaması kullanıcıların bilinçlendirici eğitimler vermek ve bilgi güvenliğinin önemini kavramlarını sağlamaktır . Çünkü güvenlik önce insanda başlar . İnsan zafiyet olan sistemler suistimale açık sistemlerdir .
 • Veri güvenliğini öncelikli olarak Microsoft yapılarında Bitlocker ile disk şifreleme kullanmalısınız.
 • Anti-Virüs yazılımınız güncel olmalı .
 • Anti-Theft (çalınmaya karşı koruma ) yazılımları ve uygulamaları aktif olmalıdır .
 • Mutlaka kullanıcı şifreleri kompleks ve belli peryotlarda değiştiriliyor olmalıdır .
 • Güvenlik testlerini düzenli peryotlarda yapmanız bunun için güvenilir firmalardan destek almanız önemle önerilir.

Teklif ve Danışmanlıkİletişim kurabilmemiz için e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğru yazınız.