SOPHOS XG Firewall

Firewall (Güvenlik Duvarı ) ile yerel ağınız ile dış ağlar arasındaki kontrolü sağlayarak kullanıcı , cihaz bazlı erişim haklarını düzenliyoruz .

Kurallar oluşturarak erişim kontrolü sağlayabilirsiniz . 

Web Güvenliği   Saldırı önleme sistemi , çok katmanlı korma ve gelişmiş VPN teknolojisiyle güvenliği üst düzeye çıkartıp uzakerişimleri basitleştirir .

Sandstorm koruması  ile fidye yazılımlara  karşı ilave bir güvenlik katmanı sağlar. Kendisini PDF , WORD gibi aldatıcı uzantı olarak gösteren tehditleri tespit ederek etkisiz hale getirir . 

 E-Posta Koruması  Tümleşik ileti aktarım aracı , aktif e-posta engelleyicisi SPX E-posta şifrelemesi ile eposta trafiğinizin güvenliğini sağlar . Politika tabanlı yapısı ile e-posta şifrelemesi DLP ve istenmeyen posta önleme özelliği ile SMTP ve POP  koruması yapar . 

Web Sunucu Koruması iş uygulamarınızın çalıştığı sunuculara politika bazlı tam koruma sağlar . Ön tanımlı şablonlarla Exchange Enwhere gibi uyuglamaları kolayca korumaya alır 

 

Ülkemizde 2007 yılında yürürlüğe giren 5651 sayılı yasa gereği log tutulması gerekmektedir .

Windows Server  işletim sistemlerini kurum  ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde projelendirerek kuruyoruz . 

Active Directory yapısıyla kullanıcı rol bazlı yönetim sağlarsınız . Yetki tanımlaması yapabilir , uygulama bilgilerini saklayabilirsiniz . 

DNS  , DHCP , Uzak Masaüstü  gibi yönetimsel özellikleri kullanarak  sunucu altyapınızı oluşturuyoruz .

Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %2’sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80’inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

Kablolu çözümlerin de İç ortamda ve dış ortamda olumsuz yönde etkilenecek her türlü faktör hesaplan genişleyebilir bir yapı sağlamaktır. Günümüzde şirketlerde genişleme ve büyümeleri genelde göz ardı edilir. Kısa ve uzun vadelerde yapısal kablolamada ağınızın genişleme, bant genişliği ve stabil çalışması için doğru, uygun donanımsal çözümler ile yapılandırılmalıdır.

Uzun mesafeler için neredeyse sınırsız bant genişliği sunan Fiber optik çözümler, Bina ve üretim tesislerinde kolayca ve uygulanacak bakır çözümler ile firmanızın can damarını oluşturacak network yapınızı projelendirip anahtar teslim şekilde sonlandırmaktayız.

Masternet uzman kadrosunun network sistemlerine bütünsel bakışı ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve uzun yıllar kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurar

 • Yapısal Kablolama
 • Router Konumlandırma ( Mikrotik , Cisco , HP , ARUBA )
 • Güvenlik Duvarı Konumlandırma ( SOPHOS )
 • Sistem Odası Kurulumu ( Patch Panel )

Gümüzde bir çok kurum ve kuruluş kablosuz ağları etkin bir şekilde kullanmaktadır .  Hızı , Sinyal kalitesi , kullanıcı sayısı gibi  etkenler sağlıklı bir yapı olup olmadığını belirler . 

Otel , Restorant , Cafe , Yurt , Kobi ve Kurumsal Firmalar    projelendirmelerini sağlıklı bir şekilde yapabilir .  Kullanılan ürünler ile karlosuz erişim yanı sıra hotspot  gibi özelliklerle geniş bir kullanım sunmaktadır . 

İç mekan ve Dış mekan olmak üzere projelerde kullanılan cihazlar  değişmekte .  Ubiquiti Networks Unifi Ürünleri  , WisNetwork  Ürünleri   Kullandığımız ürünler arasındadır. 

SMPT ve POP Maillerinizi arşivleyerek e-posta sunucunuzun yedekliliğini sağlar . PST Boyutunu küçülterek depolama alanı sağlar .

 Yaygın e-posta sistemleri ve arşivleme yöntemlerini destekleyerek Esnek arşivleme sağlar 

Entegre özelliğiyle kullanıcı kolaylığı sağlar böylece Microsoft Outlook üzerinden arşivlerinize ulaşabilirsiniz. 

Arşivlenen e-postaları kolayca dışarıya aktararak ihtiyacınız olduğunda erişim sağlarsınız. 

 

 

SOPHOS Intercept X ile yeni nesil tam ve katmanlı koruma ile sunucu ve istemcilerinizi koruma altına alıyoruz. 

İzinsiz Erişim engeller  Sophos Clean ile iz bırakan kötü amaçlı yazılımları temizler  . 

CryptoGuard  Teknolojisi ile fidye yazılımlara karşı koruma sağlar . 

Kötü amaçlı yazılımları ne yaptığını ve nasıl sızdığını analiz ederek tespit ettiği tehditleri etkisiz hale getirir . 

Güvenlik standartlarınız arttırır .

Sophos Central ile kurulum ve yönetim sağlar . Böylece  sunucu ve istemcilerinizi minimum çaba ile koruma altına alabilirsiniz. 

Sophos Endpoint Protection ya da üçüncü parti
bir Endpoint ve AntiVirüs ürünleriyle birlikte çalışabilir.

 

 

 

Kağıt bitti derdi olmadan internet üzerinden faks gönderip alabilirsiniz . 

PC, Tablet veya mobil cihazlarınızdan faks gönderip alabilirsiniz  Faks gönderim durumu size SMS yada e-posta ile bildirilir . Toplu Faks gönderimine uygundur . Api desteği ile kendi siteniz üzerinden ulaşabilirsiniz .

(

     Güvenli ve yasal yönetmeliklere uygun dijital faks çözümü ile iş süreçlerinizi düzenler .  E-posta sunucunuza entegre özelliği ile zamandan tasarruf ettirerek işlerinizi faks işlerinizi otomatik hale getirir . 

Kolay yönetilir , faks ve SMS iletilerinizi arşivler . 

IP üzerinden faks gönderme özelliği ile ( FoIP ) maliyetlerinizi düşürür . 

      Canlı sanal makineri yedekleyerek kesintisiz işlem sağlar . 

Cluster Shared Volume & VMWare vCenter yapılarını tam destekler  .

Felaket senaryolarında sanal makineleri bilgisayar dışındaki bir lokasyona çoğaltabilirsiniz . Örneğin internet üzerinden dışarıdaki bir sunucu ada sürücüe kopyalayabilirsiniz . 

Yedeklerinizi sıkıştırararak ve AES askeri düzeyde şifreleme yaparak güvenliğinizi arttırır . 

Kolay kullanımlıdır . Aynı uygulama içinde hem Hyper-V hem de VMware tabanlı sanal makinelerin yedeğini alır .

Desteklenen işletim sistemleri ; 

 • Windows Server 2008 R2
 • Windows Server 2012
 • Windows Server 2012 R2
 • Microsoft Hyper-V Server (Core)
 • VMware vSphere 5.0, 5.1, 5.5 ve 6.0
 • VMware vCenter 5.0, 5.1, 5.5 ve 6.0
 • VMware ESXi 5.0, 5.1, 5.5 ve 6.0